Képzőművész és hagyományőrző tábor a Tiszatáj Tájvédelmi körzet szívében

Képzőművész és hagyományőrző tábor a Tiszatáj Tájvédelmi körzet szívében

Az alsó tagozatos tanulóknak immár rendhagyó módon rendeztük meg a tábort július 18 és 22 között. A Rákóczi iskolások megismerkedhettek a tanyavilág, a népi élet jellemzőivel tapasztalati úton, majd az ismereteket kézműves tevékenységekkel mélyíthették el. Különösen mély benyomást tett rájuk a szürke marha gulya, a gulyás által mesélt élmények, valamint a terelő kutyák beidomításának módja, munkájuk. A tanyavilág szinte elvarázsolta a gyerekeket. A művészeti iskola képzőművészet tanszakán, a tanév során elsajátított ismereteiket érdekes, új technikákkal bővítettük ki. Nemezeltünk, agyagoztunk, követ faragtunk, fémet domborítottunk.

A tájvédelmi körzetben kerékpár túrákat tettünk szakemberek vezetésével, így megismerkedhettünk az ártér növény és állatvilágával, valamint a tájvédelmi szakemberek munkájával.

A programokat éjszakai túra, vetélkedők, ki mit tud, kincsvadászat, számháború színesítette.

Nagy hangsúlyt fektettünk az önállóságra nevelésre, a közös főzések, a tábortüzek, a naposi teendők során.

Készült egy monumentális kocka puzzle is melyet az aulában állítunk fel közös játékra invitálva a gyerekeket munkánkkal.

A tábort szervezték: Derda Péterné és Varkoly Erika tanárok