Képzőművészeti, tájvédelmi, tanulást fejlesztő tábor, Sárospatak

Képzőművészeti, tájvédelmi, tanulást fejlesztő tábor, Sárospatak

Képzőművészeti, tájvédelmi, tanulást fejlesztő

tábor, Sárospatak

A tábort felső tagozatos tanulóknak szerveztük a Tengerszem Kempingben augusztus 4 és 8 között.

A tábor színes képzőművészeti palettával teszi vonzóvá magát a Rákóczis gyerekek körében. A választott technikák fő jellemzője, hogy tantermi körülmények között nem megvalósítható feladatokat vállalunk mindig be. Egyik fontos munkánk az volt, hogy a tanári szoba, valamint az aula egy-egy falának megfestéséhez elkészítsük a terveket. / A táborból hazatérve el is készítettük a szekkókat./  Készültek még faragások, agyagszobrok, alakrajzos monumentális festmények, valamint gipsz szobrok.

Kerékpár túrát tettünk a Sátoraljaújhelyi Magyar Kálváriához, amelynél /kéttannyelvűsök révén/ Dubóczi Katalin tanárnő angolul is ismertette a helyszín történelmi vonatkozásait.  Gyalogtúrán ismerkedtünk meg Sárospatak nevezetességeivel.

Nagy élményt jelentett a forró napokon a kemping medencéjében való kikapcsolódás felfrissülés.

Tartalmassá tettük az együttléteket tanulást fejlesztő játékokkal, kreativitást csiszoló feladatokkal. Térképkészítés és olvasás játékos formában fejlesztette kompetenciáikat. Szalonnasütés, tábortűz, csillaghullás, éjszakai fürdőzés, számháború tette élmény dússá az együtt töltött időt.

A tábort szervezték: Derda Péterné és Varkoly Erika tanárok