Nyáron is alkottak, mégpedig nagyot!

Nyáron is alkottak, mégpedig nagyot!

A Rákóczi Iskola Festészet tanszakos növendékei a vakáció során sem pihentek iskolájukat két nagyméretű szekkóval gazdagították. Az egyik a tanári szoba falát díszíti. Mérete: 5m x 2m. A Sárospataki képzőművészeti táborban elkészült tervek  alapján falfestékkel készült a nagy mű. Témájának nagyon vidám, színes tervet választottak, hogy tanáraikat felvidítsák a szürke hétköznapok során. A falfelület Tóth Laura és Ördög Evelin rajzai alapján készült.

Az aulában lévő falon vidám mesejelenet látható Száraz Ilka rajza alapján. Mérete: 4m x 1.5m lett. A kreatív alkotásokon 11 tanuló dolgozott 2 napon keresztül. Szinte hihetetlen módon tüntek el a fehér felületek, s mint egy varázslat úgy készültek a vidám alkotások kicsik és nagyok gyönyörködtetésére.

Köszönöm a tanszak lelkes tanulóinak odaadó munkáját! Igaz többen már középiskolások közülük, de alkotásaikkal mindig itt maradnak kicsit köztünk. Ennél szebb emléket talán nem is adhattak volna első iskolájuknak!

Derda Péterné szaktanár