Gólyatábor

Gólyatábor

A leendő elsősöknek és szüleiknek szerveztünk gólyatábort augusztus 30-án. A színes programokat kínáló napon megismerkedhettek a gyerekek az iskola helységeivel, az őket tanító pedagógusokkal.

A tanulókat négy műhelyben foglalkoztattuk:

• kézműves tevékenységként saját kendőket festettek osztályonként más színnel dolgozva
  • a néptánc teremben népi játékokkal ismerkedtek meg
  • a zenepedagógusok kis bemutatóval, ízelítővel várták őket
  • sportos, játékos vetélkedőkkel szórakoztatták a kollégák őket a negyedik helyszínen

Ez idő alatt az elsős tanító nénik szülők fórumán időszerű, hasznos tanácsokkal látták el a szülőket. Az iskola kezdéssel, tanulással, valamint az életkori sajátosságokkal kapcsolatban beszélgettek a szülőkkel a pedagógusok. Megismerkedtek az iskola házirendjével, az évkezdéssel kapcsolatos teendőkkel.

Az egész napos program után, sok kérdésre választ kapva, nyugodtabban kezdődhetett a tanév az elsősöknek és szüleiknek.