Rendhagyó Országismeret Óra a Rákócziban

Rendhagyó Országismeret Óra a Rákócziban

Iskolánk kéttannyelvűs diákjai különleges élményben részesülhettek. Az angol szakos kollégák szervezésében az Amerikai Egyesült Államok , Kanada és Magyar ország összehasonlítása volt a téma természetesen angol nyelven. A helyzet különlegességét az adta, hogy mindegyik országot egy ott élő , ott felnövő ember saját élményei alapján mutatta be. Iskolánk nyelvi lektora: Brittney Maria Farkas az Államokról, John Kurucz Kanadáról, Farkas Viktor pedig hazánkról beszélt. Érintették a hagyományok, az iskolarendszerek, a közlekedés, a szabadidős tevékenységek, nemzeti ételek, kedvelt sportok, éghajlat, földrajzi adottságok,…témaköröket. Egymásnak átadva a szót együtt mutattak be minden témát. A vetítéssel egybekötött bemutató végén a gyerekek őket érdeklő kérdéseire adták meg a válaszokat. Kötetlen beszélgetéssel zárult ez az izgalmas program.

Nagyon tanulságos és különleges óra volt. Érdekes volt összehasonlítani például az előadók kiejtését is, nemcsak a mondanivalók tartalmát. Jó alapként szolgálhat ez a foglalkozás a későbbi Országismeret órákhoz is.

Köszönet a színes program szervezéséért Dubóczi Katalin tanárnőnek