Tapasztalacserén jártak nálunk

Tapasztalacserén jártak nálunk

Szeptember 22-én a Szikszói Általános és Középiskola tantestülete látogatta meg intézményünket.

A látogatás célja a Rákóczi Zsigmond Általános Iskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Óvoda és Bölcsőde tehetséggondozó programjával való megismerkedés, a programba való beválogatás módszere volt, az eredmények tükrében. A vendégeket köszöntötte Ráczné Váradi Éva igazgatónő. A kiválóra minősített, tehetséggondozásban élenjáró művészetoktatást Harkályné Kovács Katalin tagintézmény vezető mutatta be. A tanszakok összehangolt munkájára, a nemzetközi sikerekre, valamint a tehetséggondozó táborok programjára fűzte fel gondolatait. Csider Andorné munkaközösség vezető a tehetségműhelyekbe, a kéttannyelvűs képzésbe történő beválogatást és a mérés rendszerét ismertette a vendégekkel. Majd kötetlen baráti beszélgetésben a napi teendők, eredmények, örömök, a pályázati lehetőségek,  megvitatására került sor. Az intézmény tehetséggondozásra, műhelymunkákra kialakított helységeit Derda Péterné igazgató helyettes mutatta meg a kollégáknak. A két tantestület között ez remélhetően nem az egyetlen szakmai tapasztalatcsere volt. Szeretnénk továbbra is fenn tartani a kapcsolatot, hiszen számos közös témában alkotó módon működhetnénk közre a jövőben.