Langwest verseny győztesei

Langwest verseny győztesei

Országos döntőben a Rákóczisok

A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny Elődöntőjén, mely az ország egyik legnagyobb nyelvi versenye,  2013. február 23-án, szombaton vettünk részt 49 tanulóval 3 kategóriában. Az eredmény március 5-én látott napvilágot, miszerint az I. kategóriában (3-4 évf.) két lány is első helyezést ért el, 100%-os teljesítménnyel, holtversenyben, Fige Lili 4/b, felkészítő tanára Bató Boglárka és Cseresznye Zita 4/a, felkészítő tanára Kitta Józsefné. Ugyanebben a kategóriában Pankotai Zoltán 3/b osztályos tanuló 7. helyezést ért el, felkészítő tanára szintén Kitta Józsefné. II. kategóriában Ignácz Zsófia 6/c osztályos tanuló 8. helyezést ért el, felkészítő tanára Bakosné Lapis Erika. Az elődöntő első 10 helyezettje kategóriánként részt vesz április 6-án a szóbeli döntőn. A verseny feladatait a BME nyelvvizsga feladatai alapján állítják össze, így a tanulók már ilyen korán visszajelzést kaphatnak tudásukról. Koruknál fogva ugyan még nyelvvizsgát nem kapnak, de ez a verseny előre vetítheti sikerességüket és eredményességüket a jövőben. Gratulálunk a gyerekeknek, és a szóbeli felkészüléshez sok szorgalmat és kitartást kívánunk. Hajrá!!!

Bató Boglárka

angol szakos tanár