Arany János szavalóverseny

Arany János szavalóverseny

Mi így emlékeztünk Arany János születésnapjára

Az idén is megrendezésre került Tiszalúcon 2013. március 1-jén az Arany János szavalóverseny. A költő 196 éve született (1817. március 2-án), ezzel a versennyel emlékeztünk a Toldi írójára.

A neves alkalomra egy kötelező és egy szabadon választott verssel készültek tanulóink: Nagy Rebeka, Novák Panni (3. évfolyam), Fige Bálint (4. évfolyam), Kiss Bettina és Mizák Anna (5. évfolyam).

A gyerekek szorgalmasan és szívvel-lélekkel próbálták minél szebben elsajátítani a két (nem rövid) költeményt. Lelkesedésük és munkájuk elnyerte jutalmát.

Az 5-6. évfolyam kategóriájában 1. helyezést ért el Kiss Bettina, Mizák Anna pedig 3. lett. Felkészítő tanáruk: Bánfalvi Krisztina.

A 3-4. osztályosok kategóriájában 3. helyezett lett Novák Panni, akit Bodnárné Pahota Zita tanító néni készített fel.

Gratulálok a tanulóinknak! Csak így tovább, gyerekek!

Bánfalvi Krisztina
magyartanár