OLVASTUNK ÉS NYERTÜNK !

OLVASTUNK ÉS NYERTÜNK !

OLVASTUNK ÉS NYERTÜNK!

2013. május 11-én (szombaton) a Bocskai István Gimnázium aulájában - immáron 9. alkalommal - ismét megrendezésre került a fiatalon elhunyt Kiss Attila középiskolai tanárról elnevezett körzeti olvasottsági verseny.

Páskándi Géza: A szalmabábuk lázadása című regény elolvasásával készültünk a megmérettetésre. Ez a mű tartalmilag nehezebbnek bizonyult a tavalyinál csapatunk tagjainak, azaz Vasvári Adélnak, Szabó Áronnak és nekem.

A verseny hét feladatból állt, a kérdések hasonló típusúak voltak, mint tavaly. Oldottunk meg totót, magyaráztunk és párosítottunk szavakat, jellemeztünk és érveltünk. Mivel a felkészítő tanárunk, Bánfalvi Krisztina sokat gyakorolt és foglalkozott velünk, így szorgalmunk mellett neki is köszönhető a sikerünk.

Örülök, hogy az éven is indultunk ezen a versenyen, és ismételten elhoztuk az 1. helyezést.

Dovák Dorka (7. osztályos tanuló)