Mikulásvonat

Mikulásvonat

A lillafüredi Mikulást már harmadszor látogatták meg a Szerencsi Általános Iskola Rákóczi épületében tanuló gyerekek.

Termete, életkora, gyönyörű hófehér szakálla semmit nem változott az évek alatt, és most is úgy tudott örülni nekünk, mint korábban.
A hangulatosan feldíszített kisvonaton fülkéjében a két krampusz már hangulatilag előkészítette a gyerekeket a Mikulással való találkozásra. Rajta kívül azonban Süsü, a sárkány és a mese többi szereplői is vártak ránk az állomáson. Bárki megsimogathatta szép ruháját, megcsodálhatta nagy fejét, és közben felelevenedtek a mese kedvelt betétdalai is. Találkoztak a gyerekek a szépséges királylánnyal és a királyfival, aki megvívott Süsüvel.
A kalandos út végén a rénszarvasok –húzta szánból a Mikulás, kiosztotta az ajándékcsomagot a csengős szánjából, majd Mikulás-kapun áthaladva hagytuk el a mesék birodalmát.
Reméljük, hogy jövőre is szeretettel vár bennünket!