Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Rákóczis diákok az országos döntőben magyar nyelvből

2015. március 20-21-én Bonyhádon részt vehettem két diáktársammal a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntőjén.

Az országos fordulót iskolai és megyei forduló előzte meg, ahol 90 perc alatt írásbeli feladatokat oldottunk meg:
tollbamondást, valamint szövegértési és helyesírási feladatokat.

2014 decemberében a versenyre kb. 3000 diák jelentkezett, közülük jutottunk be az országos döntőbe társaimmal, Jamriska Rékával és Kiss Bettinával.
A megmérettetésre a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban került sor, ahova velünk tartott felkészítő tanárunk,
Bánfalvi Krisztina és osztályfőnökünk, Czina Györgyné is. Számos szórakozató programon vehettünk részt a 2 nap alatt a városnézés és múzeumlátogatás mellett.
Lehetőségünk volt találkozni Lotz János nyelvészprofesszor fiával is, aki Kaliforniából jött haza gyermekeivel a verseny tiszteletére.
A döntő másnapján volt az eredményhirdetés, ahol örömömre elhangzott a nevem a helyezettek között. Országos 10. helyezést értem el!

Nagyon jól éreztük magunkat a két nap alatt, ezért reméljük, hogy jövőre visszatérhetünk ide.

Mizák Anna (7. osztályos tanuló)