2017.10.12. Nyelvek kavalkádja délután

2017.10.12. Nyelvek kavalkádja délután

A program keretében a nyelvszakos kollégák bibliai szépkiejtési versenyt rendeztek évfolyamonként.
Az alsó tagozatosok bibliai tartalmú verseket szavaltak, a felsősök részleteket mondtak a bibliából angol nyelven.
A zsűri elnöke Naszrainé Sárossi Eszter, volt kollégánk és igazgatónk volt. Közben a német nyelvet tanuló diákok
Árvainé Serege Tünde tanárnő segítségével Luther-zsemlét sütöttek.
Az angol nyelvi versenyt követően diákok érkeztek iskolánkba, akik a nyolc év alatt nemzetközi komplex felsőfokú nyelvvizsgát tettek angol nyelvből.
Kurucz Gergő és Szepesi Bennó előadást tartottak arról, hogy mit adott nekik a Rákóczi iskola és a nyelvtanulás.
Azon volt diákjaink, akik nem tudtak eljönni, szívmelengető levelet és videót küldtek.
Az eseményt örömzenélés zárta: jelenlegi kollégák, volt orosz tagozatos diákok és osztályfőnökük (Orosz Tiborné) közösen énekeltek egy születésnapi dalt oroszul.
Hangszeren kísérte őket Bereczki Ágnes és Czimbalmos Valéria.
A két tanítási nyelvű oktatásban résztvevő gyerekek és a német nyelvet tanuló diákok közösen énekeltek születésnapi dalokat németül,
portugálul és angolul. Fergeteges volt a hangulat! Az angol nyelvi verseny helyezettjeinek és a nyelvi tanszék pedagógusainak gratulálunk!